Siyah Kitap olarak, yazarıyla, yayıneviyle, okuruyla, kitaplarıyla on binlerce renk, koku, ses barındıran yayıncılık dünyasına biz de bir şeyler katabilir miyiz, bu muhteşem bahçeye rengimizi, kokumuzu, sesimizi ekleyebilir miyiz diye düşündük ve huzurlarınıza çıktık.

Bu yolculukta odağımızı Bilim-Teknoloji-Gelecek olarak belirledik. Gün geçtikte hayatımızın daha büyük bir parçası haline gelen yapay zekâ, robotlar ve dijital araçların perde arkasını, insanlığa katkılarını, olası tehlikelerini, artan değerlerini, geleceğe ilerlerken nasıl değişeceklerini inceleyen kitaplar seçtik.

Bir başka odağımız yine aynı bakış açısı ile sağlık konusunu ele almak oldu. Sağlıkta yaşadığımız değişimler, insan sağlığını etkileyen günümüz koşullarına adaptasyon, bedenin sağlığı ve ruhun sağlığını masaya yatıran kitaplar seçmeye devam edeceğiz.

Edebiyat her zaman kütüphanemizin bir parçası olmayı sürdürecek. Bu kategoride genç edebiyatını da ayrıca bir başlık olarak değerlendirdik.

Son olarak Araştırma-İnceleme kategorisinde değerleri yazarların derinlemesine ele aldığı konulardan oluşan bir seçki bulacaksınız. Bu seçki de büyümeye devam edecek.

Bu yolculuklar daha pek çok kitabı paylaşmayı umuyoruz.

×