Shenzen’deki Kayıp Prenses

“Dünyanın en kadim medeniyetlerinden biri olan Çin, benzersiz hikâyelerle doludur.

İki bin iki yüz yıl önce başlayan bir aşk ve iktidar ilişkisinin günümüze yansıyan izlerini konu edinen bir roman Shenzhen`deki Kayıp Prenses.

Biri günümüzde, diğeri yirmi iki yüzyıl önce yaşamış Çau Ci isimli iki ayrı genç kadının romanı…

M.Ö. 280-228 yılları arasında Çin Krallığı’nda yaşayan Çau Ci, iktidar hırsı içindeki Tüccar Lü Buvey`in sevgilisidir. Ci, Lü ile yaptıkları plan sonucunda, sürgündeki bir Çin Prensi olan İren’le evlenir. Evlendiğinde ise, zaten Lü`den hamiledir. Prens bunu asla öğrenmez. Doğan çocuk, ileride Çin`’in ilk imparatoru olacaktır.

Günümüzde yaşayan ve yerleşik değerleri zorlayan bir cinsellik anlayışı olan diğer Çau Ci ise, 27 yaşındadır ve Shenzhen`de büyük bir elektronik firmasında satış yöneticisidir. Yeni tanıştığı bir yabancıyla aralarındaki iş ilişkisi kısa sürede birlikteliğe dönüşür. Başlangıçta “”öylesine”” başlayan bu birliktelik, kısa zamanda tutkulu bir aşka doğru evrilir. Ama büyüleyici bir güzelliğe, zekaya, cesarete ve sırlara sahip bu gizemli kadına aşık olan tek erkek bu adam değildir. Hem cinsellik hem de iktidar konusundaki tutkularıyla ayrı zamanlarda aynı ismi taşıyan bu iki sıra dışı kadının hayat çizgileri bir noktada kesim.”

Basım Yılı 2017
ISBN 9786056701917

Kategoriler: ,
Etiket:
×